Implanty dentystyczne oraz implantacja zęba

Implanty dentystyczne są doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, które straciły jeden lub większą liczbę zębów. Materiał z którego są wykonane implanty zapewnia im wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki implantacji zęba możliwe jest odzyskanie pierwotnej estetyki i funkcjonalności uzębienia. 

Implanty dentystyczne wykonane są z tytanu, który jest materiałem o wyjątkowej trwałości i praktycznie nie powodującym alergii u pacjentów. Przy odpowiednim zachowaniu zaleceń dotyczących higieny mogą służyć przez całe życie. 

Implantacja zęba jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym przy znieczuleniu miejscowym w warunkach pełnej aseptyki. Czas wykonania zabiegu uzależniony jest od warunków anatomicznych pacjenta. 

W celu zaplanowania indywidualnego planu leczenia wykonywane są badania diagnostyczne, które pozwalają na określenie przebiegu planowanych zabiegów i kosztu wykonania implantacji. Obejmują one wykonanie zdjęcia panoramicznego szczęk oraz, w niektórych przypadkach, badania tomograficznego.