Implanty - FAQ

IMPLANTY

Z czego zrobione są implanty?
Implanty wykonane są ze stopów tytanu. Tytan jest materiałem biozgodnym tzn. nie wywołuje reakcji organizmu.Na całym świecie znane jest tylko kilka przypadków alergii przy kilkudziesięciu milionach wszczepionych implantów. Każdy implant jest jednorazowy, sterylnie pakowany, dobierany rozmiarem i kształtem indywidualnie do warunków anatomicznych pacjenta.

Jak długo posłużą mi implanty?
O trwałości rozwiązań implantologicznych decyduje w dużej mierze utrzymanie należytego poziomu higieny. Stosowanie tych zaleceń zapewni pacjentowi uśmiech i komfort życia na długie lata.

Jak mam się przygotować do konsultacji?

Uświadom sobie czego oczekujesz, jakie są twoje potrzeby. Przemyśl historię swojego problemu stomatologicznego aby móc ją zwięźle opowiedzieć.
Zabierz ze sobą posiadane zdjęcia RTG ( szczególnie pantomogram ). Implantolog na pewno wykona własne, aktualne zdjęcie ale te wcześniejsze mają znaczenie dla oceny stanu uzębienie (ew. dynamiki zmian ).

Czy do wszczepienia implantów konieczna jest narkoza?
Absolutnie nie. Przy dzisiejszych środkach znieczulających miejscowo zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny.

Jak dbać o zęby na implantach?
Tak jak o własne. Należy je regularnie szczotkować normalną szczotką do zębów i pastą. Protezy należy wyjąć po posiłku i oczyścić a następnie z powrotem założyć. Należy zgłaszać się co 6 miesięcy do kliniki w celu kontroli oraz ewentualnych profesjonalnych zabiegów higienizacji jeśli takie są potrzebne.

Czy można normalnie gryźć z protezami na implantach?
Tak - nawet protezy wyjmowane są ściśle przymocowane do implantów za pomocą zatrzasków aby zapobiec ich ruchomości podczas jedzenia a jednocześnie umożliwić wyjęcie do oczyszczenia po posiłku. Pacjent może gryźć jabłka i inne twarde pokarmy.

Czy po wszczepieniu implantów i osadzeniu na nich zębów będę czuł jakieś obce ciało w ustach?
Nie - język, wargi i policzki bardzo szybko przyzwyczajają się do kształtu nowych zębów i pacjent z czasem zapomina o implantach.