Strona Główna » Konsultacja Implantologiczna

Najczęściej zadawane pytania

Co dentysta robi z wyrwanym zębem?

Usunięty ząb zostaje przeniesiony do specjalnego pojemnika na odpady medyczne oraz utylizowany. Zgodnie z restrykcyjnymi procedurami o zagospodarowaniu odpadów medycznych, zajmuje się tym specjalna firma posiadające odpowiednie uprawnienia nadane przez Urząd Wojewódzki.

Czy dentysta to lekarz?

Jak najbardziej - posiada dyplom lekarza Dentysta mimo, że specjalizuje się w obszarze jamy ustnej, posiada również wiedzę z zakresu całego organizmu człowieka.


Co dentysta wkłada do zębodołu po usunięciu?

Często pacjenci zastanawiają się i pytają “co dentysta wkłada do zęba po usunięciu”? Oczywiście mamy na myśli zębodół, pozostawiony po zabiegu. Po ekstrakcji zęba w celu wypełnienia przestrzeni po korzeniu, do zębodołu wkłada się gąbkę kolagenową, która stymuluje regenerację tkanek i hamuje krwawienie. Dodatkowo, w przypadku stanów zapalnych, może być ona nasączona antybiotykiem. 

 

Kiedy potrzebne jest szycie?

Szycie chirurgiczne po usunięciu zęba jest niezbędne w przypadku potencjalnych trudności w gojeniu zębodołu. Szew lub szwy zbliżają brzegi rany  a także utrzymują  w zębodole ewentualny opatrunek aby zapewnić szybsze gojenie bez komplikacji.

 

Co dentysta wkłada do zęba, w przypadku leczenie kanałowego?

Podczas leczenia kanałowego usuwana jest chora miazga, a w jej miejsce kanały wypełnia się gutaperką (która jest materiałem biokompatybilnym). Niekiedy leczenie endodontyczne nie kończy się podczas jednej wizyty (na przykład, w przypadku bardzo zakrzywionych i trudno dostępnych kanałów) Wówczas, aby wydezynfekować kanały zakłada się do nich specjalny bakteriobójczy lek i zamyka materiałem tymczasowym.

 

Co dentysta robi z próchnicą?

Próchnica to bakterie oraz zniszczone przez tkanki zęba, które za pomocą wierteł zostają rozbite na małe cząsteczki i zabrane przez ssak trzymany przez asystentkę.

 

Co jeść przed wizytą u dentysty?


Przed wizytą u dentysty należy zjeść , ponieważ kolejny posiłek będzie możliwy po ustaniu  znieczulenia. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do rodzaju pożywienia.

 

Czy dentysta może odmówić przyjęcia pacjenta?

Tak, w skrajnych przypadkach kiedy pacjent odmawia współpracy lub jest pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, dentysta może odmówić leczenia. Dzieje się tak również w przypadku przeciwwskazań medycznych (np. ciężkie choroby ogólnoustrojowe kiedy konieczna jest wcześniejsza konsultacja u lekarza prowadzącego).

 

Czy zabieg chirurgiczny boli?

Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu, dzięki czemu są całkowicie bezbolesne,

Czy wybielanie niszczy zęby?

Nowoczesne preparaty nie powodują niszczenia zębów.

Czy implant jest na całe życie?

Jeśli pacjent zachowuje prawidłową higienę oraz uczęszcza regularnie na wizyty kontrolne, będzie mógł cieszyć się implantem przez długie lata.

Jak często wykonywać higienizację zębów?

Częstotliwość osadzania się kamienia nazębnego jest indywidualna, ale najczęściej zabieg higienizacji należy powtarzać co 6 miesięcy.

 

 

Czy będąc w ciąży można leczyć zęby w znieczuleniu?

Tak, istnieją preparaty przeznaczone do znieczulenia kobiet w ciąży.

 

Czy implant może się nie przyjąć?

Współczynnik powodzenia leczenia implantologicznego to ok. 96%, Tak więc istnieje niewielkie ryzyko, że implant się nie przyjmie i jest to głównie spowodowane nieprzestrzeganiem zaleceń po zabiegu lub złą higieną.

Nie wyklucza to możliwości ponownego wprowadzenia implantu, co najczęściej kończy się powodzeniem.

 

Czy można leczyć paradontozę?

 

Tak, paradontozę można leczyć. Należy zacząć od rozpoznania jej przyczyny i wdrożyć odpowiedni plan leczenia. Najczęściej pierwszym krokiem jest dokładne badanie ( w tym radiologiczne - tzw. pantomogram) a następnie gruntowna higienizacja jamy ustnej obejmuje usunięcie złogów nad- i poddziąsłowych kamienia, osadu nazębnego, niekiedy kiretaże oraz szczegółowy instruktaż zaostrzonej w przypadku paradontozy higieny. Dalsze etapy to regularne i częste wizyty kontrolne połączone z monitorowaniem stanu dziąseł i kości wokół zębów (pomiar głębokości tzw. kieszonek dziąsłowych) oraz wzmożony reżim higieniczny. Niekiedy do leczenia paradontozy włączane są również antybiotyki.

Jak długo trwa leczenie implatologiczne? Naprawdę 1 dzień?

Leczenie implantologiczne w specjalistycznej klinice umożlwia implant zęba w 1 dzień! Podczas jednej wizyty, usuwa się ząb a w jego miejsce stawia implant wraz z koroną tymczasową. Przejrzyj poszczególne kilka etapów leczenia implantologicznego opisanego na stronie Przebieg leczenia implantologicznego.

Jak zacząć leczenie implantologiczne?

Należy je zacząć od zakwalifikowania się na nie. O zakwalifikowaniu się do takiego zabiegu decyduje stomatolog podczas konsultacji implantologicznej, po wykonaniu badania oraz tomografii komputerowej. Wszystko zależy od warunków anatomicznych w jamie ustnej pacjenta (stan dziąsła, kości, zgryzu). W wyjątkowych sytuacjach, najpierw zalecana jest Regeneracja Kości.

Kiedy nie można zastosować implantu?

Mimo, że implanty są obecnie najnowocześniejszymi i najczęściej polecanymi sposobami na uzupełnienie braków zębowych, nie zawsze można wszczepić je pacjentowi. Istnieje szereg różnych przeciwwskazań, które wykluczają taką możliwość, wymuszając zastosowanie innych rozwiązań protetycznych. Na szczęście, implantologia to nasza ekspertyza, więc znamy bezpieczne techniki na przygotowanie nawet trudnych przypadków do bezpiecznej i poprawnej implantacji. O szczegółach zależnych od Twojego indywidualnego uzębienia, dowiesz się na konsultacji.

Osteointegracja - czyli najważniejszy proces podczas leczenia implantologicznego

Dlaczego osteointegracja jest tak ważna? Co to jest? Odpowiada ona za pozostanie implantu w kości. Osteointegracja to cykl łączenia się implantu zębowego z kością wyrostka zębodołowego. Jest to proces trwały, więc jeśli przebiegnie pomyślnie, możemy cieszyć się stabilnym implantem. Implantologia i osteointegracja to nasza pasja i główna specjalizacja potwierdzona ponad 25 letnim doświadczeniem w Polsce i na świecie, oraz wieloma certyfikatami - nie wykonujemy tych zabiegów okazjonalnie. Z przyjemnością udzielimy konsultacji i odpowiemy na nawet najbardziej szczegółowe pytania. Zapraszamy do kontaktu.

Osteointegracja implantu

Aby proces połączenia implantu z kością przebiegł sprawnie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • ilość i jakość kości,
  • wprowadzenie implantu przez doświadczonego lekarza, dlatego tak ważny jest dobry implantolog,
  • materiał z którego wykonany jest implant (w naszej ofercie posiadamy jedynie implanty objęte certyfikatem Clean Implant Foundation),
  • korona protetyczna, która powinna zapewniać dobrą funkcjonalność i estetykę.

Podczas konsultacji implantologicznej, oceniana jest kość wyrostka oraz jakość dziąsła. Specjalista analizuje możliwości wprowadzenia implantu i wykonywane jest zdjęcie RTG. Dzięki konsultacji można przewidzieć niektóre procesy, co pozytywnie wpłynie na proces osteointegracji. 

Proces osteointegracji trwa zwykle od 4 do 6 miesięcy.

Rodzaje stabilizacji

Wyróżniamy 3 rodzaje stabilizacji implantu w kości:

  • stabilizacja pierwotna, inaczej mechaniczna - funkcjonuje dzięki gwintowi implantu i trwa przez 6-8 tygodni,
  • stabilizacja wtórna - pojawia się zaraz po pierwotnej, proces przebiega dzięki biologicznej osteointegracji. Trwa około 4 miesiące,
  • stabilizacja ostateczna - działa podczas użytkowania implantu wzmacniając tym samym osteointegrację. 

Osteointegracja implantu - ile trwa? Jeden dzień czy kilka miesięcy?

Implantacja jednego dnia polega na wkręceniu implantu zaraz po usunięciu zęba. W miejsce ekstrakcji wkręca się implant, na nim mocuje łącznik i na końcu cementuje się koronę tymczasową. Wszystko przebiega podczas jednej wizyty. Nazywamy to implantacją

Po wszczepieniu implantu zębowego, nie ma czasu na gojenie się kości, a więc początkowa stabilizacja implantu polega jedynie na zakotwiczeniu mechanicznym w kości za pomocą gwintu. Osteointegracja przebiega, gdy cała procedura implantacji jest już wykonana, i trwa od 4 do 6 miesięcy. Proces łączenia się implantu z kością jest więc utrudniony, w tym przypadku zalecana jest duża ostrożność w dbaniu o miejsce zabiegowe, aby osteointegracja przebiegła pomyślnie.

Podsumowując, implantacja to jednorazowy zabieg, natomiast osteointegracja to proces stabilizacji, który trwa od 4 od 6 miesięcy.

Osteointegracja - opinie

Na pewno zainteresuje Cię sekcja opinie, gdzie pacjenci tacy jak Ty opowiadają o swoich doświadczeniach. Dobrym pomysłem jest usłyszeć o tym i innych zabiegach z perspektywy pacjentów, którzy ich doświadczyli.

Zadaj pytanie
Zadaj pytanie lub umów wizytę
Umów wizytę

Zobacz również:

91 812 77 77