Technika a-PRF oraz i-PRF, czyli jak pomaga nam własne osocze
Fibryna bogatopłytkowa, którą zawierają preparaty fibryny bogatopłytkowej i-prf a-prf w stomatologii, to wytwór naszego organizmu. Powstaje z krwi pacjenta odwirowanej w specjalnej wirówce. Proces jest bezpieczny, wykonuje się go w gabinecie stomatologicznym tuż przed zabiegiem. Nie powoduje żadnych komplikacji, jednocześnie przynosząc korzyści.
Zabiegi stomatologiczne z A-PRF
Osocze (PRF) powstaje z koncentratu płytek krwi pacjenta. Asystenka lub lekarz tuż przed przed zabiegiem pobierają krew i odwirowują w wirówce. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest z własnej krwi, nie występuje przy tym zabiegu odrzucenie materiału.
Powstały w ten sposób produkt jest bardzo cenny. Dlaczego? To naturalny przyspieszacz gojenia się ran. Idealny po zabiegu np. ekstrakcji, powoduje szybsze i prostsze gojenie miejsca pozabiegowego, ponieważ działa stymulująco na czynniki wzrostu. Odwirowane osocze może być również wykorzystane jako naturalna membrana, używana przy zabiegu podniesienia dna zatoki oraz jako dodatek do biomateriału. Świetnie przyjmowane jest przez organizm, ponieważ jest to własna, naturalna substancja.
Co lepsze: a-PRF czy i-PRF? Porównanie.
Fibryna bogatopłytkowa a-PRF stosowana głównie jako membrany podczas regeneracji kości sama w sobie jest genialnym produktem, może być jednak trochę bardziej zmodyfikowana. I-PRF - jest bardziej płynna i utrzymuje się w tej postaci przez 12-15 minut - dodawana jest najczęściej dla zagęszczenia biomateriału umieszczaego podczas regeneracji kości.
Obie fibryny uwalniają czynniki wzrostu przez dłuższy czas i dużym stężeniu, co ma korzystne działanie dla gojenia oraz procesu regeneracji.
Interesują Cię efekty związane z tematem preparatów fibryny bogatopłytkowej i-prf a-prf w stomatologii? Napisz do nas lub umów się wizytę kontrolną, gdzie będziesz mógł porozmawiać o nich ze specjalistą.